Informace o nás

 

Tu však jsem náhle viděl,že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne,zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí,je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco,co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!

Historie projektu

Nápad ponořit se do vod Lago Maggiore pro " nejlepší láhev Steinberger Cabinet 1911, z pruského pozemku s nejjemnějším označením původu "  patří možná k těm mým bláznivějším , ale pokud si uvědomíte , že lidi lezou na osmitisícovky a to bez reálné šance přinést si jakoukoli lahev , tak to zase tak bláznivé není.

Kdo četl Remarqua musel být ovlivněn , jeho výkladem pojetí života .  A každý , kdo vnímá  jakým způsobem , s  jakou úžasnou  lehkostí  odsoudil fašistickou ideologii a  zároveň  dal do svých románů potřebnou míru pacifismu a antimilitarismu  prolnutého lidskostí , láskou a  poutem přátelství , každý ten  se snaží pochopit  smysl života .

A o to přeci jde.

Jde o člověka , o přátele , o to  těšit se na zítřek , že potkáš lidi , kteří ti jsou příjemní a těšíš se a ně.O to , že se vzbudíš a těšíš se na celý den ....

A tahle setkání ti dají šanci přežít srážku s blbcem a překonat i  "ránu za ranou "...

Těšit se na celý den .......